Online poradna Master Therm

Dotaz: Svislý kolektor - povolení

Aktualizováno: 05. 02. 2017
Jaké a od koho potřebuji povolení než začnu realizovat teplovodní vrty?? Děkuji Slávka
Dobrý den. Umístění plošného nebo svislého kolektoru pro tepelné čerpadlo země-voda nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení, je ale nutné podle § 76 odst.1 zákona č.183/2006 Sb. (stavební zákon) požádat o územní rozhodnutí nebo územní souhlas. V případě svislých kolektorů (vrtů) se navíc jedná o stavbu, která může ovlivnit vodní poměry, proto se také vyžaduje souhlas vodoprávního úřadu ve smyslu § 17 odst. 1 písm. g) zákona č. 254/2001 Sb. Obvykle dodavatel vrtů tato povolení vyřídí za klienta. Hezký den, Master Therm.
Pomůže Vám?
Přidat dotaz nebo volejte ZDARMA