Spolupráce BoxAir Inverter s inteligentní elektroinstalací

Spolupráce BoxAir Inverter s inteligentní elektroinstalací

Dobrý den, signály je možné získat po sériové sběrnici RS 485 v protokolu Modbus RTU. Dále je možné použít bezpotenciálové signály chodu kompresoru a režimu topení/chlazení. Ke druhé otázce: pokud se již uživatel rozhodl pro tento (ne úplně praktický) způsob řízení podlahového vytápění, doporučujeme instalaci akumulačního zásobníku, resp. anuloidu na topné straně. Tepelné čerpadlo se bude starat pouze o ekvitermní ohřev zásobníku a všechny hlavice podlahového topení mohou být uzavřeny. Pokud zásobník (anuloid) nebude nainstalován, je nezbytně nutné zajistit, aby ventily topných okruhů regulovaly méně než 50% topného výkonu tepelného čerpadla. V opačném případě nelze zajistit jeho správnou funkci. V případě potřeby kontaktujte servisní linku a dojednáme konzultaci s technikem. S přátelským pozdravem, Master Therm.
 
 
Dobrý den, v současné době naše firma realizuje inteligentní elektroinstalaci v rodinném domě, ve kterém je instalováno tepelné čerpadla Master Therm BoxAir Inverter. V této souvislosti mám dva dotazy: 1. Je možné z tepelného čerpadla získat signály indikující jeho stav? Konkrétně by se nám jednalo o informaci, zda tepelné čerpadlo je v režimu topení nebo chlazení, případně je vypnuté. 2. Inteligentní elektroinstalace dle uživatelem nastavené teploty v jednotlivých místnostech ovládá hlavice příslušných podlahových topných okruhů. Pokud nastane situace, že dojde k uzavření hlavic všech okruhů (např. při snížení požadované teploty na noc), je nutné tento stav nějak ošetřit? Děkuji.
2018-10-31T12:14:06+00:00
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím