Online poradna tepelných čerpadel

Domů > Online poradna tepelných čerpadel
Online poradna tepelných čerpadel2020-06-01T12:50:37+00:00

Vyberte si to nejlepší pro Vás

Dobrý den, velikost nádrže i průtok vody jsou natolik malé, že se nevyplatí uvažovat jejich energetické využití. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o povrchovou vodu, která v zimě umožňuje jen minimální podchlazení, aby nedošlo k zamrznutí. V tom je situace odlišná od standardních systémů voda-voda, které pracují se zdrojem tepla v podobě spodní vody. Tam naopak je trvalý průtok 0,5 l/s pro vytápění běžného RD dostatečný. Hezký den, Master Therm.
Kolem našeho rodinného domu teče potok a protéká našim pozemkem. V jeho blízkosti je nádrž bývalé ČOV, která je zrušena. Do nádrže si přivádím samospádem vodu z potoka na zalévání a současně nádrž slouží jako okrasné jezírko s lekníny. Přítok je cca 0,5l/s, a voda z nádrže odtéká spět do potoka. Velikost nádrže je 5x4m, hl. 3,5m. Je možné toto nějak využít ? Děkuji za odpověď. Zdeněk Korčián, Horní Lipová 790 63
Dobrý den, doporučený způsob regulace teploty prostoru našimi tepelnými čerpadly je ekvitermní regulace teploty topné vody, která je kompenzována podle skutečné teploty vytápěného prostoru. Za tím účelem je nutné mít měřenou referenční prostorovou teplotu teplotním čidlem nebo prostorovým přístrojem pAD. Klasický prostorový termostat není doporučené řešení, protože plně neumožňuje využít potenciál inverterové technologie TČ. Z dotazu není zřejmé, zda máte instalován skutečný termostat nebo přístroj pAD, to ale pro zodpovězení dotazu není až tak podstatné. Každopádně stav, kdy regulace reaguje na změnu vnitřní teploty, je v pořádku a neúsporné to rozhodně není. Topit na stálou teplotu vody lze v regulaci manuálně nastavit, ale tím vyřadíte regulaci vytápění z provozu (teplota vody nemůže být stejná při mrazech i při +10°C.) Více o regulaci zde: https://mastertherm.cz/vyznam-regulace/. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, mam dotaz ohledně vytápění domu. Mám od vás AquaMaster-17l, čerpadlo se spouští automatický pokud teplota v domě klesne pod zadanou hodnotu, která je nastavena na domovním termostatu. Jedna se mi o to že pokud v domě například vyvětrám nebo je spuštěny digestoř a teplota klesne, tak se ihned spustí čerpadlo a začne vytápět, což je z mého pohledu docela zbytečné a neusporné. Da se prosím nastavit nějak manuálně teplota pouze vody v podlaze např. aby udržovalo teplotu vody na24°C tak aby čerpadlo nebylo závislé na domovnim termostatu a vzdušné teploty v domě? Děkuji za odpověď. Dušek.P
Dobrý den, to samozřejmě nelze takto zospovědět, protože záleží na topném výkonu, který je závislý především na venkovní teplotě. Jiné to bude při teplotě +10°C a jiné při -10°C. Nicméně pokud nemá akumulační nádobu, je uvažováno pravděpodobně čerpadlo s proměnným výkonem kompresoru. Taková čerpadla mají podstně delší dobu běhu, než starší typy s kompresorem zap-vyp a lze očekávat, že při venkovních teplotách orientačně +5°C a nižších mohou běžet neustále, bez vypínání. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, prosím vás že zkušeností jak dlouho denně topí cca čerpadlo, když se topí celý den? Vypíná to a nebo to jede neustále? Za předpokladu že nemá akumulační nádobu... Z 24 hodin poběží.treba 12 h nebo více? Děkuji Plhak
Dobrý den, ano, všechny monobloky a splity BoxAir a BoxAir Inverter jsou vybaveny integrovanými elektrokotly. Jejich výkon odpovídá topnému výkonu kompresoru. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, mají Vaše tepelná čerpadla řady BoxAir inverter (split a monoblok) elektropatronu? o jakém výkonu? Pokud ne, jak to máte vyřešené? Děkuji Tůma
Dobrý den, pro konkrétní cenovou nabídku vč. instalace na klíč prosíme vyplnit poptávkový formulář. Pro velikost tepelné ztráty je vhodná naše jednotka BoxAir 22 Inverter s regulací PLUS, která umožňuje nezávislé řízení 2 topných okruhů (okruh podlahového topení a okruh radiátorů), podle teploty vytápěného prostoru. Aktuální cena je 153 900,- Kč + DPH. Jde o venkovní kompaktní TČ vzduch-voda s vestavěným bivalentním zdrojem. Regulace podporuje i zapojení do systému s vedlejším zdrojem, např. krbovou vložkou. Obecně pro tepelné čerpadlo je ideální podlahové topení v celém objektu, díky instalaci radiátorů budete trochu ztrácet na účinnosti vytápění, na druhou stranu kombinace podlahového vytápění a radiátorů bývá běžná a projektanty upřednostňovaná. Snažte se alespoň radiátory vybrat s co největší plochou a co nejnižším teplotním spádem. Hezký den, s pozdravem, Master Therm.
Dobrý den, chtěla bych poptat orientační cenu TČ pro RD ve výstavbě, vytápěná plocha cca 150m2, TZ 5,5 kW, dvoupodlažní, v přízemí plánováno podlahové topení a krbová kamna, v patře radiátory. Děkuji.
Dobrý den, velikost plošného kolektoru se odvozuje od tepelné ztráty domu, nikoli od typu TČ. Standardně je potřeba uvažovat plochu 35-40 m2/1 kW tepelné ztráty. Opakovaně se vyjadřujeme, že regulaci teploty pro každou místnost zvlášť nepovažujeme za dobré řešení, a to pro zbytečně velkou nákladnost a složitost regulace a velmi omezenou funkčnost. Navíc nebývá kompatibilní se stavem, kdy je TČ napřímo zapojené do otopné soustavy, neboť regulace je založena na omezování průtoku topné vody a může vést k poruchovým stavům TČ. Pro běžné RD doporučujeme jednookruhovou soustavu s jedním prostorovým čidlem nebo prostorovým terminálem pAD, které spolupracují s regulátorem TČ a spolehlivě řídí teplotu v referenční místnosti a potažmo v celém objektu (jednotlivé smyčky podlahového topení lze pochopitelně manuálně nastavit, tzn. v ložnici lze mít trvale o něco chladněji než v obývacím pokoji apod.). TČ AQ22I s příslušnou výbavou na přání umožňuje jak chlazení pasivní, tak reverzační. Ve spojení s plošným kolektorem doporučujeme vždy reverzační chlazení. Typ AQ22IC obsahuje navíc integrovaný nerezový zásobník TUV, jeho velikost plně vyhovuje pro domácnost se 4 osobami. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, budeme stavět NE dům a budeme pořizovat TČ země voda s plošným kolektorem. Zvažujeme TČ AQ22I. Jakou doporučujete velikost plošného kolektoru pro tento typ TČ a zda a jak řídit vnitřní teplotu - po jednotlivých místnostech nebo jedním čidlem pro celý dům? Má možnost podlahového chlazení? Uvažujeme i variantu 22IC s vestavěným bojlerem - postačuje pro 4 osoby? Děkuji za odpovědi.
Dobrý den, ano, dotace klientům vyřizujeme, a to ve spolupráci s externím administrátorem. Hezký den, Master Therm.
Dobry den, prosim Vas vyrizujete i dotace, pokud u Vas objedname. Dekuji JH
Dobrý den, SVT kód tohoto výrobku je 23830. Hezký den, master Therm
Prosím o zaslání SVT kódu pro TČ AquaMaster17Inverter. Děkuji.
Dobrý den, v sekci ke stažení jsou technické listy k jednotlivým modelům. Pokud jde o BoxAir 37Z, topný výkon při A-7/W35 je 9,6 kW. Hezký den, Master Therm.
Prosím o dodání výkonu čerpadla BoxAir37Z při režimu -7/35 st.C Děkuji Lukašík
Dobrý den, služba jako taková je zdarma. Vlastní hardware - připojovací modul - je příplatkovou výbavou tepelného čerpadla v ceně 7 000,- Kč bez DPH (cena pro r. 2020). Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, jaká je prosím cena on-line monitoringu? Je zdarma po celou dobu 7 let? Předpokládám, že instalace je zdarma. Děkuji Šimon
Dobrý den pane Vinši, ano, takový typ tepelného čerpadla máme stále v nabídce. Pro uvedenou tepelnou ztrátu bychom doporučili AirMaster 3030. Cenovou nabídku Vám rádi připravíme, prosíme vyplňte nám poptávkový formulář. S pozdravem, Master Therm.
Dobrý den, je možná sestava TČ vzduch voda s vnitřní jednotkou s kompresorem stop start a vně objektu jen výparník s ventilátorem ? jaká by byla u vás adekvátní kompletace při tep. ztrátě objektu 9,7 kw + cena ? děkuji M.Vinš
Dobrý den, bod bivalence není nastaven na pevnou teplotu. Tepelné čerpadlo vyhodnocuje žádanou a skutečnou teplotu vody na zpátečce topného okruhu. Žádaná teplota je dána ekvitermní křivkou a její případnou korekcí podle teploty vytápěného prostoru. Pokud ani při zvýšeném topném výkonu není TČ po delší dobu schopné dosáhnout požadované teploty zpátečky, vynutí si připnutí elektrokotle, což zajistí dohřev teploty zpátečky na požadovanou hodnotu. Kdy k tomu dojde, závisí na venkovní teplotě, ale i vlhkosti a povětrnostních podmínkách, zejména ale na správném nadimenzování výkonu TČ. Standardně se u našich instalací pohybujeme od cca -3°C do -10°C. Pokud je bivalence -3°C, elektrokotel TČ dodá při průměrné topné sezóně méně než 5% celkového tepla na vytápění, zbylých 95% dodá kompresor. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, od jaké mínusové teploty připne v tepelku el. spirála, tzv. bod bivlence, třeba u Box air invertor 12 kW. Nebo-li do jaké teploty topí ještě tepelko samo a kdy mu pomáhá el.dotop, Díky za odpověď. s Pozdravem Souček
Dobrý den, pokud je TČ země-voda vybaveno desuperheaterem (volitelná výbava), je umístěn na chladícím okruhu těsně za výstupem horkých par z kompresoru. Pokud je instalováno reverzační (aktivní) chlazení (též volitelná výbava), reverzační ventil je umístěn až za desuperheater. Znamená to, že desuperheater funguje obdobně jak při funkci topení, tak reverzačním chlazení (odebírá teplo přehřáté páry). Tzn. i v případě. kdy je TČ ve funkci reverzačního chlazení, desuperheater trvale vytápí zásobník TUV (v takovém případě odpadním teplem, které by jinak muselo být zmařeno do zemního výměníku). Cena za výbavu desuperheaterem je 8 500,- Kč bez DPH a za reverzační chlazení 18 300,- Kč bez DPH, viz katalog. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné aktivně chladit a zároveň ohřívat teplou vodu při instalaci desuperheateru i v čerpadle země-voda? Kolik případně stojí desuperheater? Mají všechna čerpadla země-voda možnost aktivního chlazení (v katalogu je za příplatek jen možnost pasivního chlazení). Děkuji za odpověď, Ondřej Pech
Dobrý den, dotace jsou vázány pouze na pořízení tepelného čerpadla výměnou za kotel na uhlí nebo za elektrokotel. S pozdravem, Master Therm.
Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na KOTLÍKOVÉ DOTACE. Nyní mám jako hlavní zdroj vytápění horkovzdušný krb s rozvody do jednotlivých místností třídy 2.Chtěl bych pořídit TČ vzduch-voda.Děkuji .
Kompresory pro box air inverter split combi2018-10-31T11:42:28+00:00

Dobrý den, to bohužel není možné, TČ BoxAir ISC jsou vybavena 1-fázovými 2 rotačními kompresory. Podle našeho názoru je naopak použití 1-fázových kompresorů pro spolupráci s FVE vhodnější z důvodu podstatně lepšího účiníku, což je pro životnost střídače zásadní. Hezký den, Master Therm.

Dobrý den, měl bych dotaz, zda je možné při objednávce tepelného čerpadla dodat 3fázové provedení kompresoru pro box air inverter split combi místo 1fázového, který je uvedený v katalogovém listu? Důvodem je lepší využití výroby z fotovoltaické elektrárny, která má 3fázový střídač. Děkuji.
Inhibitor koroze2018-10-31T09:58:44+00:00
Dobrý den, doporučujeme produkty firmy AV Equen – v nabídce máme inhibitor koroze Q1000, cena balení 1l pro úpravu 100l topné vody je 385,- Kč + DPH. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den. Můžete mi poskytnout seznam vhodných nebo doporučených antikorozních přísad do teplovodního systému vytápění s instalovaným TČ Mastertherm? Děkuji.
Modbus, zber dat2018-10-31T09:59:46+00:00
Dobrý den, ano, regulátor umožňuje konektivitu prostřednictvím Modbus RTU. Lze odečítat několik stovek proměnných jak digitálních, tak analogových. Nejdůležitější pro Vás asi budou zapnutí/vypnutí TČ, chod kompresoru, otáčky kompresoru, chod oběhových čerpadel, teploty – topná voda, primární směs, venkovní teplota, teplota výtlaku kompresoru, vypařovací a kondenzační teplota, alarmy….Hezký den, Master Therm.
Dobry den. Je mozne TC Aquamaster Aq30i (V/V) pripojit prostrednictvom modbus zbernice do systemu domacej automatizacie (Loxone)? Ake vsetky informacie vie TC poslat von? Vdaka.
AquaMaster vs Trend2018-10-31T10:00:36+00:00
Dobrý den, Trend GSW024 je levné a konstrukčně jednoduché TČ vybavené odolnými koaxiálními výměníky a on-off kompresorem a nemá přidělený kód SVT pro dotace. TČ AquaMaster 22I je podstatně modernější, tišší, je vybavené pokročilým řízením elektronického ventilu a plynulého výkonu BLDC kompresoru a dosahuje podstatně vyšší účinnosti. Je registrované v SVT pro Novou zelenou úsporám a Kotlíkovou dotaci. Hezký den, Master Therm.
Dobry den, resime TC pro pro planovanou vystavbu pasivniho RD splnujici NZU B.2. Tepelne ztraty do 3.5 kW, vytapena plocha 200m2. Libi se nam reseni TC zeme/voda se zemnim kolektorem slinky H. V cem je zasadni rozdil (krome ceny) u TC MT AquaMaster AquaMaster-22l a MT Trend-GSW024? Dekuji
Připojení 3/f tepelného čerpadla2018-10-31T10:01:36+00:00
Dobrý den, pro tepelná čerpadla zn. Master Therm potřebujete přívodní kabel požadovaného jištění podle typu a výkonu tepelného čerpadla a dále relé HDO, kterým bude možné spínat digitální vstup HDO umístěný v tepelném čerpadle. S pozdravem, Master Therm.
Dobrý den , prosím radu. Musím mít pro tep.čerpadlo stykač ,který bude ovládán HDO?
Ovládání podlahového topení2018-10-31T10:02:35+00:00
Dobrý den, uzavírací ventily řídit nejdou. Doporučujeme řídit teplotu prostoru tepelným čerpadlem pomocí prostorového čidla nebo nástěnného terminálu pAD. Čidlo v referenční místnosti předává informaci o teplotě prostoru regulátoru tepelného čerpadla a ten podle toho upravuje výstupní teplotu topné vody. Jde o dobře fungující regulaci, která maximálně podporuje účinnost tepelného čerpadla. Vyhnete se navíc možným potížím s omezením průtoku tepelného čerpadla v důsledku uzavření jednotlivých smyček podlahy (omezení průtoku nehrozí, máte-li nainstalovanou akumulační nádobu topení). O regulaci více na www.mastertherm.cz/regulace. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den,mám Tč. Aquamaster inverter. Zajímá mě jestli přes něj jdou elektronický řídit podlahové okruhy. (Servoventily)
TČ BoxAir ISC – kompresor2018-10-31T10:03:35+00:00
Dobrý den, k Vašemu dotazu vyjádření technického oddělení: Podmínka 3,7kW pro použití 3F střídače platí pro případ, že se jedná o FVE s přetoky do distribuční sítě. Uvažovali jsme, že Vaše FVE bude typ bez přetoků, tedy bez dodávky do distribuční sítě. Záleží na konkréktním případě, zvláště na celkovém instalovaném výkonu FVE, ale varianta s přetoky se nám jeví více výhodná pro distributory energie, než pro odběratele – majitele FVE, zvláště do budoucna. Je třeba počítat i s dalšími spotřebiči, které jsou používány a ty jsou obvykle jednofázové. S 1F provedením dokážete lépe využít vyrobenou energii a tím odebírat celkově méně z distribuční soustavy. Pokud chcete tuto záležitost ještě konzultovat, předáme Vám kontakt na našeho partnera, který se projektováním a realizací FVE zabývá. Ohledně tepelného čerpadla BA ISC, je možné vyrobit 3F provedení na zvláštní objednávku. Je však nutné upozornít, že toto provedení není schopné splnit ČSN EN 61000-3-2, která se týká harmonických proudů pro zařízení s odběrem méně, nebo rovno 16A na fázi. Není povinnost tuto normu plnit, avšak je nutné upozornit, že norma není splněna. I to je jeden z důvodů, proč je standardní provedení napájení těchto jednotek jednofázové. Celkové harmonické zkreslení THDI bude u této jednotky okolo 80%, což bude střídač proudově zatěžovat. Doporučuji kontaktovat dodavatele střídače, zdali nebude takové THDI s přihlédnutím k příkonu TČ na závadu. Hezký den, Master Therm
Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď na dotaz, ohledně typů kompresorů - možnost 3fázového provedení kompresoru. Nicméně odpověď je mi velmi nejasná. Střídač na FVE musí být podle aktuálních podmínek Pravidel provozování distribuční soustavy schopný automaticky měnit účiník (tedy jalový výkon) při výrobě tak, aby pomáhal regulovat napětí a je mu jedno s jakým účiníkem jede okolní zátěž (tepelné čepradlo). Kdyby byl kompresor 3fázový, bylo by možné využít vyšší podíl vyrobené el. energie z FVE (která musí být vždy od výkonu 3,7kW také 3fázová) v odběrném místě a tak více šetřit náklady za el. energii.
Kód SVT2018-10-31T10:04:28+00:00
Dobrý den, je to BoxAir 45I, SVT2728. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den,potřebovala bych číslo SVT kódu pro BoxAir 7-22kW COP 4,7 A7W35.Moc děkuji.
Rybnik chlazeni2018-10-31T10:05:48+00:00
Dobrý den, technicky je to určitě možné. Každopádně chlazením domu bude do rybníka přiváděn určitý objem tepla, který je přímo úměrný množství vyrobeného chladu pro vychlazování objektu. Pokud je rybník dostatečně objemný, k přehřívání docházet nebude. Hezký den, Master Therm.
Dobry den, Je možné v lete pomoci TC v rybnice chladit? Nedochazi k prehrivani rybnika? Dekuji
AQ22I2018-10-31T10:06:43+00:00
Dobrý den, topný výkon TČ AQ22I při podmínce B0W35 (teplota směsi na vstupu do TČ 0°C, teplota výstupní vody 35°C) je 2-7 kW v závislosti na otáčkách kompresoru. Bližší údaje viz katalog nebo technický list zařízení. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den,kolik kw výkonu má vaše čerpadlo AQ22I voda,vodadekuji
Kotlíková dotace a požadavky2018-10-31T11:46:45+00:00
Dobrý den, tepelné čerpadlo vzduch-voda musí splňovat podmínky ekodesignu podle Nařízení EK č.813/2013 (hodnota sezónní energetické účinnosti) a splnit hodnotu topného faktoru min. COP=3,1 při podmínkách A2W35. Tyto parametry musí doložit výrobce/distributor výrobku Státnímu fondu pro životní prostředí (SFŽP), který výrobek zanese do seznamu schválených výrobků a technologií (SVT). Na jiné než schválené výrobky nelze dotaci nárokovat. S přáním pěkného dne, Master Therm.
Dobrý den, jaké požadavky jsou na tepelné čerpadlo vzduch voda pro kotlíkové dotace.
Kompresor BoxAir-22Z-20162018-10-31T11:50:15+00:00
Dobrý den, jedná se o hermeticky uzavřený motor kompresor Sanyo Scroll, cena je 13 960,- Kč bez DPH. Koncová cena za výměnu vč. práce, dopravy a DPH bude přibližně 22 tis. Kč. S přátelským pozdravem, Master Therm.
Dobrý den. Prosím,jaký je použitý kompresor v BoxAir-22Z-2016? Kolik cca stojí? Chtěl bych vědět jaká mě čeká investice po záruce za xx let. Děkuji Skyva.
AQUAMASTER 22Z*20142018-10-31T11:51:43+00:00

Dobrý den, jde o TČ země-voda, věstavěný elektrokotel není v základní ceně, ale je v nabídce volitelné výbavy, a to dle přání 4,5kW, 6,0kW nebo 7,5kW a za shodný příplatek 8 300,- Kč. Cena vlastního TČ je 129 900,- Kč + DPH. Aktuální katalog TČ Master Therm je ke stažení na tomto webu. Hezký den, Master Therm.

Dobrý den, měl bych dotaz na TČ AQUA MASTER 22Z, jestli je součástí TČ i elektrokotel při pořízení. A jaká je cena TČ 22Z-2014. děkuji
Cena AQ22Z2018-10-31T11:52:32+00:00
Dobrý den, ceny našich TČ země-voda s pevnými otáčkami kompresoru jsme v posledních letech snížili. Stále jde o tentýž model AquaMaster 22Z, nyní za 129 900,- Kč. V roce 2014 byl za cenu, kterou uvádíte. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, měl bych ještě jeden dotaz na cenu TČ, KDE DOTYČNÝ DODAVATEL MI NACENIL aQUA MASTER 22Z-2014 a cena je 142900 bez DPH, tento typ TČ však v nabídce nemáte.
Kompresor BoxAir Inverter 60l2018-10-31T11:53:38+00:00
Dobrý den, jedná se o scroll BLDC inverterový kompresor s technologií EVI s rozsahem otáček 30-150 rps . Výměna včetně práce a dopravy dopravy cca 40 tis. Kč vč. daně. Pojištění tohoto typu v nabídce nemáme, většina klientů ale využívá prodlouženou 7 letou záruku na celé tepelné čerpadlo, která kryje veškeré náklady spojené s opravami. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, mohu poprosit o informaci, který kompresor používáte pro dané čerpadlo a kolik by mě stála výměna po uplynutí doby životnosti. Nabízí Vaše firma něco ve smyslu pojištění pro pozáruční opravy? Děkuji.
Kompresory čerpadel BoxAir Inverter2018-10-31T11:54:30+00:00
Dobrý den, u TČ Box Air 60I jde o kompresor Inverter scroll s technologií EVI, u 30I a 45I jde o kompresory Inverter twin rotary. Výměna vč. práce, dopravy a DPH podle typu mezi 30 a 40 tis. Kč. Příjemný den, Master Therm.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které kompresory používáte pro čerpadla 30l, 45l a 60l a kolik by stála jejich výměna po uplynutí jejich životnosti Děkuji
Dotační program2018-10-31T11:55:18+00:00
Dobrý den. Přímo na pořízení tepelného čerpadla do novostavby nejsou dotace zaměřeny. V rámci Nové zelené úsporám lze ale čerpat dotaci v oblasti podpory B na výstavbu energeticky úsporných domů, čímž lze nepřímo dotovat i pořízení energeticky úsporného zdroje vytápění – tepelného čerpadla. Hezký den, Master Therm.
lze získat dotaci na tepelné čerpadlo do novostavby,jsme důchodci a stavíme v obci Bohutín u Příbrami
Elektrokotel – sazba2018-10-31T11:56:15+00:00
Dobrý den, pro vytápění objektu elektrickým kotlem dostanete sazbu D45d, ceny jsou většinou mírně vyšší než D57d. Obdobně sazba je na celou spotřebu domácnosti, 20hod.NT + 4hod. VT. Pokud byste elektricky pouze ohřívali teplou vodu v bojleru, sazba a ceny budou úplně jiné. Informujte se u dodavatele el. energie. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den.Chci si pořídit elktrokotel na vytapěni popřípadě i ohřev vody nebo zvlašt bojler.Ale chci se zeptat budu mit taky sazbu D57.D 20hodin 2.02Kč a 4h 2.25Kč.Musim nejdriv na cez a oni to musí schválit nebo co potřebuji.
Opravujete i TČ jiných dodavatelů?2018-10-31T11:57:11+00:00
Dobrý den, náš servis provádí pouze opravy našich vlastních zařízení. S přátelským pozdravem, Master Therm.
Dobrý den, vzhledem k problémům s puvodním dodavatelem TČ se ptátm, jestli provádíte i servis jiných TČ? Je staré 3 roky.
Dotace2018-10-31T11:57:51+00:00
Dobrý den, dotace se vztahuje na pořízení tepelného čerpadla pro rodinný dům, nikoli na jednotlivé byty. Hezký den, Master Therm.
Mohu dostat v rodinem domě dotaci na kazdou byt jednotku-tep.čerpadla?
Podzemní kolektory a vegetace2018-10-31T11:59:45+00:00
Dobrý den, pokud je kolektor správně navržen a proveden, nemá na vegetaci žádný negativní vliv. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den. Kupujeme dům s tepelným čerpadlem, kde podzemní kolektory jsou umístěné 1,6 metrů pod celou zahradou. Vím, že tam nemůžeme sadit žádné stromy, ani keře s většími kořeny. Určitě ale chceme pěstovat okrasné rostliny - traviny, keříky, a pak také zeleninu. Má umístění podzemních kolektorů nějaký vliv na vegetaci nad nimi? Děkuji. K.D.
Umístění vrtu2018-10-31T12:01:20+00:00
Dobrý den, vrt u novostaveb se dnes obvykle provádí přímo v prostoru budoucí technické místnosti, je to technicky a ekonomicky optimální řešení. Pěkný den, Master Therm.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kam umístit vrt k čerpadlu země/voda, když stavíme novostavbu. Do technické místnosti nebo vrt udělat vedle domu? Děkuji za odpověď.
Kolektor s přímým vypařováním2018-10-31T12:03:41+00:00

Dobrý den, přestup tepla pochopitelně souvisí s teplotním spádem. Kolektor s přímým odparem by měl mít podobnou plochu jako kolektor PE, dosahuje ale lepší účinnosti. Výhodou je to, že zemní teplo je přímo jímáno do chladiva, bez mezistupně v podobě výměníku mezi nemrznoucí kapalinou a chladivem ä je odstraněno primární oběhové čerpadlo. Teplota chladiva na sání je vyšší než u klasického PE kolektoru. Významně se tím zvyšuje topný faktor a spolehlivost zařízení. Tato TČ se stále v omezené míře vyrábí (vč. naší značky). Dnes je ale aktuálním trendem snižování objemu chladiva v tepelných čerpadlech, což tuto technologii limituje a omezuje ji spíše na malá zařízení s malým výkonem. Hezký den, Master Therm.

Dobrý den. Cituji text o zemním kolektoru, který jsem našel. Prosím o odpověď, zda je informace korektní. Domnívám se, že přestup tepla Cu trubkami je opravdu vyšší a účinnější, ale zemní kolektor musí být posuzován podle schopnosti přestupu a kapacity tepla v půdě. Tedy kolektor z Cu potrubí nemůže být menší plochy než z Pe potrubí. Vyplatí se v takovém případě investice do Cu kolektoru? Vyrábí se stále TČ s přímým výparem? Děkuji za odpověďi. Citace: Velikost a uložení primární strany je odlišné ve srovnání s klasickými tepelnými čerpadly s nemrznoucí směsí. Tím, že v kolektoru cirkuluje přímo chladivo, které má podstatně nižší teplotu, než používaná nemrznoucí směs u běžných tepelných čerpadel, je odnímání tepelné energie půdě, v níž je umístěn často měděný kolektor, intenzivnější a prostorové nároky na jeho uložení ať horizontální, tak vertikální jsou nižší a s tím souvisí i náklady na potřebné zemní práce.
Kompaktní plošný kolektor2018-10-31T12:05:42+00:00
Dobrý den, pravděpodobně jde o podobný rozdíl, jako je mezi klasickým kolektorem tvořeným jednotlivými trubkami a kolektorem typu slinky, podrobněji viz montážní manuál k TČ Master Therm, Kolektor typu slinky je tvořen roztažením kluba PE potrubí na dně zemního výkopu a má větší hustotu teplosměnné plochy. Díky tomu je schopen jímat teplo z větší vzdálenosti od potrubí a ušetří se na výkopových pracech. Nevýhodou je větší množství potrubí a větší objem nemrznoucí směsi. Velikost celkové plochy, odkud je teplo odebíráno, je shodná jako u běžného kolektoru. S pozdravem, Master Therm.
Dobrý den. V materiálech společnosti Vaillant jsem se dočetl informaci o kompaktním plošném kolektoru, který je tvořen teplosměnnými rohožemi 1m x 6m uloženými 1,5m v zemi. Tyto rohože s rozdělovačem tvoří ucelený kolektor, který vyžaduje poloviční plochu proti klasickému liniovému uložení PE potrubí. Může takový systém opravdu trvale fungovat nebo je to stejný omyl jako je to s měděným kolektorem poloviční plochy a dojde k vyčerpání energie z půdy a kolektor se vymrazí? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jan Gažar
Zemní kolektor ve dvou vrstvách2018-10-31T12:06:42+00:00
Dobrý den, takové uložení je zcela vyloučené. Teplo pro plošný kolektor vzniká v průběhu roku slunečním zářením, kolektor přijímá cca 97% tepla shora – spodní kolektor by vůbec neměl smysl. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den. Poslední dobou se na Vás obracím poměrně často a jsem Vám moc vděčný za profesionální odpovědi. Dnes snad poslední otázka: Lze zemní kolektor TČ pro úsporu místa uložit ve dvou úrovních nad sebou? Jedna smyčka by byla 2,0m hluboko a druhá 1,2m. Bude takto kolektor fungovat? Děkuji za odpověď a vysvětlení.
Volba tepelného čerpadla pro rodinný dům2018-10-31T12:07:51+00:00
Dobrý den, pro provozování v našich klimatických podmínkách je vybavení pomocným elektrokotlem žádoucí (pro případ velmi nízkých venkovních teplot nebo poruchy), informujte se, zda tento konkrétní model je jím vybaven. Pokud je dům dobře zateplen, TČ o výkonu 6 kW by mělo vyhovovat. K poslednímu dotazu: pokles teploty v interiéru domu je velmi pozvolný, zásobu teplé vody ale vyčerpáte v řádu hodin. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, uvažujeme o koupi nového domu v okolí Prahy. Dům má 120m2 a 400m2 zahradu. Přízemí a patro, celkem 5KK. Jsme 4 v domácnosti. V domě bude zabudováno tepelné čerpadlo Alezio 6kw se zásobníkem vody na 15-200 l. Neuvádí zda bude součástí doplňkový elektrokotel. Můj dotaz zní, jestli je toto čerpadlo dostačující pro vytápění a teplou vodu, když je výkonnost omezena venkovní zimní teplotou nebo zda požadovat 8kw TČ. Pokud, třeba v případě havárie, bude přerušena dodávka el. proudu, snižuje se teplota v domě a zásoba teplé vody rychle? Děkuji za odpověď.
Rozšíření funkce teelného čerpadla.2018-10-31T12:08:34+00:00
Dobrý den, jsme rádi za vaši spokojenost s naším výrobkem. Dodatečně aktivovat chlazení je možné. Nelze ale chladit, pokud je tepelné čerpadlo zapojené do soustavy tvořené běžnými otopnými tělesy (radiátory). Přichlazovat interiér je možné podlahovým, stěnovým nebo stropním systémem vytápění. Plnohodnotné chlazení pak vyžaduje chladící soustavu tvořenou konvektory vybavenými odvodem kondenzátu. Chlazení znamená další provozní hodiny tepelného čerpadla – uvažte, zda je to pro zařízení po 12 letech provozu optimální. Aktivace a nastavení chlazení vyžaduje návštěvu technika, obraťte se na jakéhokoli servisního partnera nebo přímo na náš centrální servis. Hezký den, Master Therm.
 
 
Dobrý den, od roku 2006 používáme k plné spokojenosti tepelné čerpadlo AM 3038 Aku. Zajímalo by nás, zda je možno rozšířit funkci čerpadla o možnost chlazení v letní sezoně a pokud ano za jakých podmínek. Děkujeme a jsme s pozdravem. Jindřich Vašák
Provoz TČ2018-10-31T12:09:37+00:00
Dobrý den, záleží na konkrétní instalaci a sazbě el. energie, kterou využíváte. U aktuální sazby D57d ve většině případů bývá výhodnější nechat TČ v provozu i v době platnosti vysokého tarifu. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den,vlastníme invertorové TČ voda-vzduch s plynulou regulací výkonu. Zajímalo by mě, zda z hlediska ekonomičnosti provozu je výhodnější nechat TČ v provozu i v období platnosti vysokého tarifu nebo ho v této době vypínat, děkuji za odpověď.
Jaká teplota topné vody2018-10-31T12:10:34+00:00
Dobrý den, pro dobrou účinnost tepelného čerpadla je zásadní co možná nejnižší teplota topné vody. Z dotazu vyplývá, že možná provozujete tepelné čerpadlo přerušovaně – to by bylo špatně. Tepelné čerpadlo musí být zapnuté stále a řídit teplotu topné vody tak, aby udržovalo v interiéru stálou teplotu. K tomu slouží jako základ ekvitermní regulace topné vody, kdy teplota vody je regulována podle aktuální venkovní teploty. Ekvitermní regulace také zajistí dobrou účinnost vytápění tepelným čerpadlem. S pozdravem, Master Therm.
 
 
zdravim Prosim vas jaka teplota je lepsi do radiatoru ? Lepsi kdyz cerpadlo dava 50° a ma za 45 min natopeno nebo lepsi mensi teplota a doba se prodlouzi treba na 4 hod ? Dekuji Abrt
Teplota vody2018-10-31T12:11:15+00:00
Dobrý den, máte nastavenou příliš vysokou teplotu topné vody, takto se to určitě nemá chovat. Jak jsme uváděli v předchozí odpovědi, TČ musí mít nastavenou ekvitermní regulaci, která zajistí, aby při současných mírných venkovních teplotách byla teplota topné vody nižší a při poklesu venkovní teploty se automaticky zvyšovala (teplotu asi nebudete stále upravovat ručně). I Vaše TČ je jistě touto regulací vybaveno, bez ní TČ nemůže splnit požadovanou energetickou účinnost a nesmí na trh. Rozhodně platí, že pokud snížíte teplotu topné vody, spotřeba klesne, i když TČ poběží delší dobu. Termohlavice musíte otevřít naplno a termostat by neměl TČ příliš často vypínat (teplota vody by měla být tak nízká, aby se v interiéru udržovala stálá teplota a nepřehříval se). Obecně existují pro TČ vhodnější regulační systémy než prostorový termostat, ale budiž. Pěkný den, Master Therm.
predem dekuji za tak rychlou odpoved,bylo mi namontovano tepelne cerpad.o s vykonem 16 kw mam dve bytove jednotky 2*80m2 s tim ze jedna jednotka je starsi a radiatory jsou bez hlavic a vse ridi bezdr.termostat a druha byt.jednotka je novostavba s radiatory a termohlavicemi,bojler jsme zatim neresili,cerpadlo jede hodinu na 100% pote vypne pok.termostat a 4 hodiny cerpad.o stoji,rano jsem zapisoval spotrebu elektriny a za 24 hod spotreba NT 25 a VT 8 se vsim vsudy,myslite ze kdyz se cerpadlo prenastavi aby topilo na cca 35 ° bude spotreba mensi ? Predem dekuji Abrt
Instalace TČ2018-10-31T12:12:49+00:00
Dobrý den, ano, zajišťujeme instalaci včetně projektu a případných povolení. Máte-li zájem o nabídku, vyplňte prosím poptávkový formulář. Pěkný den, Master Therm.
Jste schopni zajistit nabídku instalace včetně zajištění projektu a všech potřebných povolení?
Spolupráce BoxAir Inverter s inteligentní elektroinstalací2018-10-31T12:14:06+00:00
Dobrý den, signály je možné získat po sériové sběrnici RS 485 v protokolu Modbus RTU. Dále je možné použít bezpotenciálové signály chodu kompresoru a režimu topení/chlazení. Ke druhé otázce: pokud se již uživatel rozhodl pro tento (ne úplně praktický) způsob řízení podlahového vytápění, doporučujeme instalaci akumulačního zásobníku, resp. anuloidu na topné straně. Tepelné čerpadlo se bude starat pouze o ekvitermní ohřev zásobníku a všechny hlavice podlahového topení mohou být uzavřeny. Pokud zásobník (anuloid) nebude nainstalován, je nezbytně nutné zajistit, aby ventily topných okruhů regulovaly méně než 50% topného výkonu tepelného čerpadla. V opačném případě nelze zajistit jeho správnou funkci. V případě potřeby kontaktujte servisní linku a dojednáme konzultaci s technikem. S přátelským pozdravem, Master Therm.
 
 
Dobrý den, v současné době naše firma realizuje inteligentní elektroinstalaci v rodinném domě, ve kterém je instalováno tepelné čerpadla Master Therm BoxAir Inverter. V této souvislosti mám dva dotazy: 1. Je možné z tepelného čerpadla získat signály indikující jeho stav? Konkrétně by se nám jednalo o informaci, zda tepelné čerpadlo je v režimu topení nebo chlazení, případně je vypnuté. 2. Inteligentní elektroinstalace dle uživatelem nastavené teploty v jednotlivých místnostech ovládá hlavice příslušných podlahových topných okruhů. Pokud nastane situace, že dojde k uzavření hlavic všech okruhů (např. při snížení požadované teploty na noc), je nutné tento stav nějak ošetřit? Děkuji.
Spouštění kompresoru softstarterem2018-10-31T12:15:09+00:00
Dobrý den, na životnost kompresoru to negativní vliv nemá, naopak se mírně sníží jeho zatížení při rozběhu. Softstartér ale sám o sobě představuje další zařízení v TČ, které může být zdrojem poruch. Také máme pochyby o tom, zda se skutečně startovací proud sníží natolik, aby mohl být použít menší jistič. Hezký den, Master Therm.
Má negativní vliv na chod a životnost kompresotu dříve instalovaného TČ, pokud by byl stávající stykač pro start spirálního kompresoru doplněn softstarterem, aby byly omezeny proudové špičky odběru a mohl být snížen jistič před elektroměrem?
Tepelné čerpadlo voda-voda a využití studny2018-10-31T12:16:15+00:00
Dobrý den, ano, to je určitě možné. Vyhovuje-li kvalita vody, může být voda využita i jako pitná. Je ale nutné používat oddělené čerpací systémy (2 samostatná ponorná čerpadla). Hezký den, Master Therm.
 
 
Dobrý den, na pozemku mám studnu, kterou je možno využít k instalaci tepelného čerpadla voda - voda a chtěl bych se zeptat, zda je možno studnu využít zároveň jako zdroj vody v domě (záchod, pračka, zalévání apod.). Děkuji.
Umístění výparníku AirMaster do světlíku2018-10-31T12:17:09+00:00
Dobrý den, něco takového určitě nedělejte, pokud nezajistíte volný pohyb vzduchu. S podobnou instalací našeho tepelného čerpadla jsem se již setkali a máme zkušenosti s tím, jak se prostor světlíku podchladí i o více než 20°C oproti venkovní teplotě. Vhodným řešením se nakonec ukázala dodatečná instalace VZT potrubí na výstup ventilátoru a odtah ochlazeného vzduchu na střechu domu nad světlík. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, chtěl bych umístit výparník tč AM 3038Z do spodní části světlíku staršího bytového domu, rozměr světlíku je cca 3x3m a výška 12m. Je takové umístění možné? Děkuji.
Žádost o info2018-10-31T12:19:09+00:00
Dobrý den, vyplňte nám prosím poptávkový dotazník a rádi Vám připravíme předběžnou kalkulaci. Instalovaný typ/výkon kotle na tuhá paliva není směrodatný. Bude nás více zajímat, kolik paliva protopíte za topnou sezónu a jak vysokou teplotu potřebujete na otopných tělesech. Hezký den, Master Therm.
Mám zájem o informace k tepelnému čerpadlu vzduch voda. Obytná plocha domu je cca 130 m². V současné době je dům vytápěn kotlem na tuhá paliva Dakon 25 MAX. Prosím i o ifo o ceně. Děkuji. Luděk Cikán
Instalace kolektoru ve svahu2018-10-31T12:20:01+00:00
Dobrý den, šikmý svah není překážkou pro instalaci plošného kolektoru ani pro jeho funkčnost. Jak správně uvádíte, důležité je důkladné odvzdušnění, které musí být provedeno v nejvyšším bodě kolektoru. Obvykle se do tohoto místa umisťuje sběrná šachta, případně je možné napojit a vyvést v nejvyšším bodě odvzdušňovací armaturu. S pozdravem, Master Therm.
Dobrý den, mám dotaz na požadavky výškové uspořádání zemního kolektoru. Mám 50m dlouhou zahradu s převýšením cca 12m. Čerpadlo by bylo umístěno dole. Je možné v takovém případě instalovat zemní kolektor? Jakým způsobem se systém odvzdušňuje? Děkuji za odpověď Michael
Vytápění elektrokotlem2018-10-31T12:21:10+00:00
Dobrý den, na to se fakticky nedá odpovědět, protože izolační vlastnosti a stavebně-technické uspořádání objektů se zásadně odlišují. Orientačně počítejte okolo 20 kW. Hezký den, Master Therm.
Prosím o radu - kolik kW by měl mít přibližně elektrokotel pro vytápění RD o obytné ploše 350m2? Dům není zateplený s výjimkou nových plastových oken. Díky!
Příslušenství k BoxAir 45I-20172018-10-31T12:22:17+00:00
Dobrý den, nebezpečí spočívá v zamrznutí kondenzátu ve “sběrači” a v odvodním potrubí (při nízkých venkovních teplotách), proto preferujeme volný odtok kondenzátu pod jednotku. Vlastní odkapová vana tepelného čerpadla je uzpůsobena tak, aby k jejímu zamrznutí nedošlo, ale další potenciální zařízení k odvodu kondenzátu musí být konstrukčně navrženy pro dostatečné vyhřívání přirozeným zemním teplem. Pokud to není možné, pak odporovým elektrickým kabelem. S pozdravem, Master Therm.
 
 
Dobry den, bude nam v blízké době instalovano uvedené cerpadlo do prostoru, kde nechci kopat drenážní jimku. Mam vsak možnost svezt kondenzát primo do odpadni roury, ktera je prakticky 1,5 m od plánovaného umístění čerpadla. Je možné od Vas dodat i sberač vody, diky kterému bychom kondenzat svedli do roury, ci hadice a napojili primo do odpadni roury ? Nebo jak věc vyresit. Dekuji za info
Výškový rozdíl mezi vnitřní a venkovní jednotkou TČ EM75Z2018-10-31T12:38:51+00:00

Dobrý den, pokud je vnitřní jednotka položena níže než venkovní, platí pouze standardní omezení dané délkou potrubí chladiva mezi jednotkami max.15m (stejně jako u všech splitových TČ Master Therm). Pokud umisťujete venkovní jednotku na střechu, dbejte o servisní přístup. Hezký den, Master Therm.

Dobrý den, měl bych dotaz jaký je největší možný výškový rozdíl mezi vnitřní a venkovní jednotkou EM75Z. Venkovní jednotka bude umístěna na střeše objektu a vnitřní v suterénu. Děkuji

Rychlejší než číst, je se přímo zeptat. 🙂

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím