bim 1

BoxAir Inverter

5 modelů od 2 do 22 kW
kompaktní provedení, inverter

bism

BoxAir Inverter Split

4 modely od 2 do 22 kW
splitové provedení, inverter

biscm

BoxAir Inverter Split Combi

3 modely od 2 do 17 kW
splitové provedení, inverter

vvm

Čerpadla pro velké výkony

5 modelů od 25 do 31 kW
kompaktní a splitové provedení, on-off a inverter

Princip činnosti tepelného čerpadla vzduch – voda

Tepelné čerpadlo nasává vzduch z okolního prostředí. Ze vzduchu je následně tepelným čerpadlem odebírána tepelná energie pro vytápění objektu a přípravu teplé vody. Ochlazený vzduch je poté vyháněn opět do venkovního prostoru.

Poměr cena/výkon

Univerzálně použitelné

Jednoduchá instalace

Za silných mrazů nižší účinnost

Často kladené dotazy

Co vás nejčastěji zajímá

Průměrný topný faktor systému tepelného čerpadla vzduch-voda v celé topné sezóně se příliš neliší od systému čerpadla země-voda. Je to dáno tím, že na začátku a na konci topné sezóny je vzduch teplejší než zem. Přepočteno na peníze, ušetříte u rodinného domu s průměrnou tepelnou ztrátou s tepelným čerpadlem země-voda cca pouze o 2000 Kč/rok více než s typem vzduch-voda. Investiční rozdíl může ale činit až 100 000 Kč díky ceně vrtů.

Vnější jednotka musí být umístěna na volném prostranství s dobrým přístupem vzduchu. Důležitým parametrem je, aby se ochlazený, vyfoukávaný vzduch nevracel nazpět. Vytvořila by se tak smyčka, která by podstatně snížila účinnost a výkon tepelného čerpadla. Optimální umístění je na jižní, slunečné straně rodinného domu a to buď na fasádu, střechu nebo jako volně stojící mimo objekt. Vzdálenost vnější a vnitřní jednotky je maximálně 15 metrů.

Výkon tepelného čerpadla vzduch-voda Master Therm CZ se dimenzuje na 100% tepelných ztrát domu. Tzn. nemusíte mít obavy, pokud je dobře proveden výpočet tepelných ztrát, tepelné čerpadlo váš dům vytopí. Navíc je součástí každé instalace záložní elektrokotel, který případný nedostatek výkonu automaticky doplní.

Klíčové faktory ovlivňující Vaše úspory

Základní tři faktory ovlivňují, kolik díky tepelnému čerpadlu ušetříte

technology inverter

1. Životnost tepelného čerpadla

Nabídnutý systém musí být správně dimenzovaný dle tepelné ztráty objektu. Vlastní systém řízení v kombinaci s nejnovějšími technologiemi předních výrobců osazené v robustní a praktické konstrukci umožňuje nabídnout 7letou záruku na veškeré díly tepelného čerpadla. V neposlední řadě je zásadní odborná montáž certifikovanými profesionály, rychlý servis a dostupnost náhradních dílů z výrobního závodu v české republice.

technology desuperheater

2. Účinnost neboli topný faktor (COP)

Čím vyšší teplota je na vstupu tepelného čerpadla a čím nižší teplota je na jeho výstupu, tím je vyšší účinnost. Pro zvýšení účinnosti dodáváme desuperheater, tedy zařízení integrované v tepelném čerpadle, určené pro efektivní ohřev teplé vody. Ohřev teplé vody probíhá při běžícím kompresoru, jako “vedlejší produkt” vytápění objektu.

technology regulation

3. Systémové řešení

Tepelná čerpadla Master Therm jsou navržena a vybavena jako systém vytápění, nikoli pouze zdroj tepla. Není třeba kupovat drahou nadřazenou regulaci. Vše potřebné je v ceně zařízení, ve funkčním celku. Jednoduchá a spolehlivá instalace.

Seznamte se s nejprodávanějším a nejúčinnějším tepelným čerpadlem

Ušetřete za energie až 75 %

Tepelné čerpadlo vzduch-voda s plynulou regulací topného výkonu. Technologie inverter snižuje spotřebuje energie až o 20 % oproti jiným tepelným čerpadlům. BoxAir Inverter 30I, COP 4,6 při A7W35.

Podrobnosti

Kontaktní formulář

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmikoliv dotazy

    Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů