Volba tepelného čerpadla pro rodinný dům

Volba tepelného čerpadla pro rodinný dům

Dobrý den, pro provozování v našich klimatických podmínkách je vybavení pomocným elektrokotlem žádoucí (pro případ velmi nízkých venkovních teplot nebo poruchy), informujte se, zda tento konkrétní model je jím vybaven. Pokud je dům dobře zateplen, TČ o výkonu 6 kW by mělo vyhovovat. K poslednímu dotazu: pokles teploty v interiéru domu je velmi pozvolný, zásobu teplé vody ale vyčerpáte v řádu hodin. Hezký den, Master Therm.
Dobrý den, uvažujeme o koupi nového domu v okolí Prahy. Dům má 120m2 a 400m2 zahradu. Přízemí a patro, celkem 5KK. Jsme 4 v domácnosti. V domě bude zabudováno tepelné čerpadlo Alezio 6kw se zásobníkem vody na 15-200 l. Neuvádí zda bude součástí doplňkový elektrokotel. Můj dotaz zní, jestli je toto čerpadlo dostačující pro vytápění a teplou vodu, když je výkonnost omezena venkovní zimní teplotou nebo zda požadovat 8kw TČ. Pokud, třeba v případě havárie, bude přerušena dodávka el. proudu, snižuje se teplota v domě a zásoba teplé vody rychle? Děkuji za odpověď.
2018-10-31T12:07:51+00:00
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím