Tepelná čerpadla pro bytové domy

/Tepelná čerpadla pro bytové domy
Tepelná čerpadla pro bytové domy2019-11-22T15:40:54+00:00

Stejný princip s velmi krátkou návratností

Stejný princip jako u rodinných domů, jen s vydatnějším zdrojem tepla

Princip tepelných čerpadel velkých výkonů se v ničem neliší od tepelných čerpadel používaných pro vytápění rodinných domků. Zdroj, ze kterého se odebírá nízkopotenciální teplo, tedy může být voda, země a vzduch. Zdroj tepla musí ale být mnohem vydatnější.
Například v případě tepelného čerpadla voda-voda musí být průtok vody větší, v případě tepelného čerpadla typu země-voda s horizontálními kolektory musí být k dispozici větší plocha a u tepelných čerpadel typu vzduch-voda větší průtok vzduchu.

Jaký typ a výkon tepelného čerpadla Vám přinese největší úspory?

Poradte se s kvalifikovaným odborníkem. Zcela ZDARMA a nezávazně.

bytovediny

Jakékoliv objekty umíme vytápět a chladit

S rostoucími cenami energii se tepelné čerpadlo stává čím dál výhodnější

V současné době je vytápění hal, hotelů, kancelářských budov nebo supermarketů stále nákladnější. S neustálým zdražováním cen energií se stává tepelné čerpadlo velmi výhodnou alternativou.

Tepelná čerpadla lze velmi jednoduše využít k vytápění a chlazení v podstatě jakých koliv budov, neboť výkony tepelných čerpadel mohou dosahovat stovek kW. Ale s podstatně nižšími provozními náklady oproti jiným způsobům vytápění.

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím